Norwegian Sámi English Soumi Deutsch
Du er her: Hjem | Aktuelt | Gjestebok

Gjestebok

Signer vår gjestebok!
 

    NÅ MÅ FOLK VÅKNE!!!
    Våre "kjære" politikere i Storfjrd ønsker å demme opp flere elver for å skape en "fremtidig sikker" inntekskilde for kommunen. At politikere skal kunne ødelegge så mange flotte tur, og fiskeområder bare for å skape korsiktigprofitt for 60 år frem i tid, synes jeg er forkastelig! Og at enkelte grunneiere håper å sko seg gode penger på dette, håper jeg at disse går i seg selv og ser lengre fremover en nevnte tidsperiode. Håpe folket i Storfjord våkner opp og forhindrer at dette skjer! Ta kontakt med politikerne personlig pr. tlf, på butikken, ja hvor enn dere ser dem, spør dem: "hva stemte DU for i denne saken?". Det finnes bedre alternativer for å tjene penger enn å bare bygge ut vassdrag, det er bare å tørre å tenke litt nytt. Og dessuten er en politiker bare valgt for en periode på 4 år. Det bør de ikke glømme Smilie


    Campingbrannen på Hatteng
    Nå har Storfjord kommune en stor og viktig jobb forran sæ, se til at reguleringsplaner, bygningstillatelser og brannforskrifter er fulgt. Det kunne lett gått med menneskeliv en slik brann.
    Campingvogner og spikertelt brenner ned på sekunder og mange mennesker er samlet på lite område!
    Kan undres på om det er tillatt å stable opp vogner/spikertelt tett i tett uten brannsikring og myndighetenes godkjenning? HUFF, men dette kunne gått skikkelig ille!!


    Storfjord
    Skrevet av Nord-Troms Web [2009-10-05]
    En noe lite vedlikeholdt side finnes også på http://nord-troms.no/storfjord/


    Flere miljøtips
    Ser det er mye bilvrak i Storfjord.Ring oss og vi henter og leverer disse til gjennvinning mot at vi overtar vrakpanten.Gjelder også snescooter. Må være avskiltet (norske) etter 1. jan 1978, mobil 90859048


    VIKTIGE MILJØTIPS!
    Skrevet av J. Holm (ojaholm AT yahoo DOT no) [2009-07-31]
    Vi har kommet til et punkt der vi alle må tenke og handle miljø enten vi liker det eller ikke! På www.1000ting.net er kanskje de beste miljøtipsene som er å oppdrive! Bry deg du også! Vi har egentlig ikke noe valg! Gå inn på 1000ting.net og klikk deg inn på VIKTIGE MILJØTIPS!


    Demokratimesterskapet 2009 - vinneren får 100 000 kroner!
    Skrevet av Anonym [2009-06-17]
    Høylandet kommune vil utfordre alle landets kommuner og bydeler til å delta i Demokratimesterskapet 2009 - vinneren får 100 000 kroner!

    Hva er Demokratimesterskapet?
    Demokratimesterskapet er en nasjonal konkurranse der alle landets kommuner og bydeler konkurrerer om å få høyest valgdeltakelse under
    Stortingsvalget 14. september 2009. Kampanjen knyttet til konkurransen vil fokusere på demokrati, engasjement og deltakelse. Demokratimesterskapet skal bidra til å skape en positivitet rundt det å bruke stemmeretten, samt frembringe et nasjonalt engasjement hvor konkurranseinstinktet er et av midlene.
    www.demokratimesterskapet.no


    Postlista
    Nå har det ikke vært noe nytt på postlista siden 26. november... I dag er det 9. desember. Hvorfor? Skulle ønske det var som på Troms fylkeskommune sine sider der postlista oppdateres daglig.


    Kommunens presentasjon av seg selv.
    Skrevet av Geir Figenschau [2008-11-11]
    På de nye hjemmesidene presenterer kommunen seg selv over 4 avsnitt under "Om Storfjord". Her markedsføres vår flotte og ekte (?) natur blant annet slik: "Det er også flere lakseførende elver,--" Jeg synes ikke det er riktig av kommunen å fremheve elver som kun fører rømt oppdrettslaks.
    Resultater av tukling med naturen bør ikke alminneliggjøres..


    Direkte lenker
    Det hadde enkelere å finne fram dersom lokale nyheter blir lagt inn under "Direkte lenker"


    Direkte linker
    Eg syns at de linkene som ligger under "lokale nyheter" burde ligge under "Direkte lenker"


    ny nettside
    Det var synd at siden ikke ble ferdig før den ble tatt i bruk. Mange feil og døde linker.