Kommunevåpen
Læstadiusvalmue
Skibotn markedsplass
Skibotn markedsplass

Tjenestebeskrivelser
Skjema

Opptakskriterier

RockerOpptakskriteriene for Storfjord kulturskole er vedtatt i Styre for Oppvekst og kultur sak 0015/05.
Opptaket blir gjort etter følgende prioriteringer:

1) Elever med særskilte behov

2) Elever som allerede har fått plass og ønsker å fortsette fra året før.

3) Elever i grunnskolealder som står på venteliste fra året før.

4) Elever i grunnskolealder som ikke har stått på venteliste prioriteres i henhold til fordelingsnøkkel, prosentvis, ut fra elevtall på skolene. Dette for å oppnå en bedre distriktsprofil.

5) Instrumentfordelingen må være hensiktsmessig, slik at man lett kan danne ønskede spillegrupper. Tilbudet må være i henhold til eksisterende lærerressurser. Dette avgjøres av kulturskolens ledelse.

Hovedopptaket skjer hver høst ca ved skolestart. Påmeldinger resten av året blir registrert og behandlet fortløpende.

I praksis vil de som melder seg på etter fristen bli satt på venteliste, og blir tatt inn etter hvert som det blir ledige plasser.

Jeg vil...