Kommunevåpen
Læstadiusvalmue
Skibotn markedsplass
Skibotn markedsplass

Tjenestebeskrivelser
Skjema

Organisering av undervisninga

Sanger  Kulturskolen i Storfjord begynte skoleåret 2005 – 2006 å gi musikkskoleundervisning på dagtid – i skoletida og i SFO-tida som en forsøksordning.
Dette praktiseres i mange kommuner, og gir en rekke fordeler for både elever, foreldre og lærere:

Foreldrene slipper å kjøre ungene på musikkskole på kveldstid, noe som fører til at de som bor langt unna skolen lettere kan delta.

Det at lærerne har sin hovedarbeidsdag på dagtid, gjør at de i større grad har mulighet til å delta på konserter på ettermiddagstid ved behov.

Elevene er mer opplagte, og lærer dermed lettere enn når de er trøtte og slitne på ettermiddagen.

Kulturskolelærerne er på jobb samtidig som de andre lærerne på skolene, noe som letter samarbeid lærerne i mellom.

Enkeltundervisninga har foregått etter en rulleringsplan, slik at eleven ikke trenger å gå ut av den samme timen hver uke.

Kulturskolen har nå undervisning på dagtid som en fast ordning. De foreldre som ønsker at deres barn skal få kulturskoleundervisning på dagtid, søker om permisjon fra ordinær undervisning i henhold til en plan med oversikter over timene elevene har i skoletida. Dette arkiveres i elvemappene på skolen, som dokumentasjon.

Undervisning i større grupper organiseres i SFO-tida eller i forlengelse av vanlig skoledag.

Jeg vil...