🌈 Vi markerer Pride
I dag heiser vi regnbueflagget i Storfjord, som et tydelig symbol på mangfold, respekt og retten til å være seg selv.
Pride markeres i juni til minne om Stonewall-opprøret i New York i 1969, som ble et vendepunkt i kampen for skeives rettigheter verden over. Siden den gang har Pride utviklet seg til en viktig markering av både rettigheter, synlighet og kjærlighet.
Pride er en påminnelse om at alle mennesker har like stor verdi. Det handler om trygghet, tilhørighet og friheten til å elske den man vil, og være den man er.
Gjennom denne markeringen ønsker vi å vise at Storfjord skal være et inkluderende lokalsamfunn, der alle føler seg velkommen, sett og respektert, uansett bakgrunn eller identitet.
Vi ønsker alle en fin og inkluderende Pride-markering!
